Spojte příjemné s užitečným a vydejte se na výpravu za novými chutěmi uvařenými v českých pivovarech. Pivní stezky vedou historickými městy spojenými s pivovarnictvím i krásnou přírodou. V České republice jich máme hned několik. Vítejte u prvního dílu našeho výpravného seriálu.
Krkonošská pivní stezka má dvě trasy, na nichž ochutnáte hned několik druhů piv. První trasa je dlouhá 30 kilometrů a vede z Horní Malé Úpy kolem Pece pod Sněžkou, Výrovky přes Strážné až do Hořejšího Vrchlabí. Druhá trasa je delší o 8 kilometrů, které naberete příjemnou zacházkou přes Sněžku.
Pivní stezka Lužických hor je velmi dlouhá, vy se ale můžete připojit/odpojit, kdekoliv budete chtít. Okružní trasa dlouhá 180 kilometrů skýtá mnoho krás hor i podhůří a zavede vás k hoře Luž, hradu Tolštejn a dalším. Hromadnou dopravou se dostanete do České Lípy a pak už je na vás, kam až dojdete.
Podorlická pivní stezka je naučná stezka pro chodce, kteří se necítí na delší trasy. Délka 3,5 kilometru a převážně asfaltový povrch jsou vhodné pro rodiny s dětmi a kočárky. Stezka vede od Městského Podorlického pivovaru přes lesopark Včelný do letoviska Studánka. Po cestě se díky informačním tabulích dozvíte více o tamních pověstech, fauně a flóře a samozřejmě o pivu uvařeném v místním pivovaru, v němž je možné absolvovat exkurzi.
Tip redakce: Zajímají vás řemeslná piva? Omrkněte mapu oblíbených minipivovarů sládka Aleše Dvořáka. A pokud vás zajímá, jak se při výrobě piva postupuje, zarezervujte si prohlídku pivovaru Budvar.
Dej Bůh štěstí!
Chcete o pivu vědět co nejvíce? 🍺 Buďte chytřejší s naším pivním slovníkem. Vybrali jsme pro vás ty nejdůležitější a nejpoužívanější pojmy.
První etikety popisující obsah nádoby se objevily již ve starověkém Egyptě. 🍺 Ty, které známe dnes, se objevily až v 18. století. Co byste ještě chtěli vědět?
Chcete uspořádat skvělý večer plný lahodného piva, ale nevíte, jak se připravit? 🍺 My vám hnedle poradíme, jak na organizaci degustace a co k pivu podávat.